Czym różnią się modele DROP/VOLCANO od modeli ‘plus’ czyli DROPplus/VOLCANOplus
Grzałki DROPplus i VOLCANOplus posiadają dodatkowo zamontowany czujnik temperatury powietrza. Dzięki temu grzałkę można przełączyć pomiędzy trybem regulacji temperatury wody (grzejnika) a regulacją temperatury pomieszczenia. Przełączenie następuje poprzez przytrzymanie wciśniętego pokrętła przez min. 3 sekundy. W trybie regulacji temperatury wody grzałka sygnalizuje pracę na czerwono, w trybie regulacji temperatury powietrza – na pomarańczowo.
Czym różni się model DROP od modelu VOLCANO?
Grzałki DROP i VOLCANO różnią się od siebie wyłącznie kształtem obudowy. Podobnie model DROPplus i VOLCANOplus – tylko kształt obudowy jest inny.
Na czym polega tryb Turbo?
Tryb Turbo to możliwość załączenia pełnego grzania grzałki na okres 1, 2 lub 3 godzin. Po naciśnięciu na pokrętło (odpowiednio 1, 2 lub 3-krotnie) następuje włączenie Turbo i przez zadany czas temperatura wody w grzejniku będzie utrzymywana na poziomie około 65 stopni C.
Na czym polega funkcja kontroli obecności wody?
Fukcja kontroli obecności wody zapobiega możliwości uruchomienia grzałki bez wody, co doprowadziłoby do uszkodzenia grzałki (bezpiecznika termicznego). Przy każdym pierwszym podłączeniu do prądu grzałka sprawdza czy element grzejny jest zanurzony w wodzie. Test trwa około 2 minut (czerwona dioda miga szybko). Jeśli procesor wykryje brak wody zapala się niebieska dioda i grzałka się nie uruchomi. Należy odłączyć grzałkę z prądu, uzupełnić poziom wody i ponownie włączyć grzałkę. Ponownie zostanie wykonany test obecności wody i grzałka przejdzie do normalnej pracy.
Czy mogę u was zamówić 1 grzałkę?
Skontaktuj się z nami. Podamy Ci kontakt do najbliższego dystrybutora
Gdzie w grzałce znajduje się czujnik temperatury powietrza?
Czujnik temperatury powietrza w modelach DROPplus i VOLCANOplus montowany jest na płytce od tyłu obudowy. Czujnik jest specjalnie wyizolowany od wnętrza obudowy (płytki elektroniki), a ścianka obudowy grzałki w miejscu montażu czujnika jest odpowiednio cieńsza. Wszystko to, aby odbiór temperatury otoczenia był właściwy.
Czy grzałki do grzejników mogą być montowane w grzejnikach pokojowych?
Tak, można grzałki stosować w grzejnikach pokojowych posiadających kolektor (grzejniki aluminiowe, kolumnowe). W przypadku grzejników aluminiowych zalecamy niższe moce niż zalecane dla grzejników łazienkowych (drabinkowych). Należy przyjąć około 60-70W grzałki na jeden moduł/żeberko grzejnika aluminiowego, jednak nie więcej niż 900W. Grzałki o mocach 1200W i wyższych nie będą poprawnie pracować w tego typu grzejnikach (ze względu na małe przekroje kolektorów oraz niską pojemność wody).
Czym różni się model GR od GR-B?
Model GR to grzałka z regulatorem temperatury o mocy 1,5kW, 2,0kW lub 3kW przeznaczone do mniejszych zbiorników, pracujące w instalacjach 1-fazowych 230V. Dostępne na kryzach 5/4″ oraz 6/4″ (wkrótce także 1″).
Grzałki GR-B to model z regulatorem o mocach powyżej 4,5kW (dostępne standardowo 4,5kW, 6,0kW, 9,0kW i 12,0kW) pracujące w instalacjach 3-fazowych. Dostępne na kryzie 6/4″.